Branda Baskı – Folyo Baskı

Branda Baskı – Folyo Baskı

Branda Baskı – Folyo Baskı; Branda PVC ( Polivinil klorür ) esaslı bir malzemedir. Türkiye’ de branda ( vinyl ) çok uzun yıllardır, yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. Digital Baskı sektörü oluşmadan önce yerli üretim brandalar çadır, tente gibi alanların yapımında kullanılırdı. Yerli brandaları 25 yıl önce (20.01.2009) üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırılarak , afiş olarak kullanmaya başlayan reklam söktörü bugünlerde brandayı digital baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyor. Branda – Vinil sağlamlığından dolayı bir çok alanda tercih edilmektedir.

 

Branda Baskı Ne Demek ?

Branda, vinyl baskı, adı üzerinde brandanın üzerine digital baskı makinaları ile baskı yapılmasına denir. Branda – Vinyl, Digital Baskının vazgeçilmeyen en önemli elemanlarında biridir. Branda, Vinil baskı sağlamlığı, esnekliği, görselliği ve uygun fiyat açısından bir çok alanda kullanılmaktadır. Baskı brandasının rengi beyazdır, bu ürünün üzerine istenilen her türlü görseli baskı yapabilirsiniz.

Brandaya Hangi Makinada Baskı Yapılır ?
Digital Baskı Makinaları

Branda, vinil üzerine digital baskı makinasında baskı yapabilirsiniz. Branda, vinyl üzerine solvent bazlı mürekkep kullanarak baskı yapabilirsiniz.Digital Baskı makinaları, brandanın üzerine mürekkebi püskürterek baskı yapar. Bu mürekkep kuruduktan sonra üzerinden çıkmaz. Çıkması için solvent yada tiner mamülleri kullanmalısınız. günümüzde brandaların en fazla işlendiği teknologi digital baskı teknolojisidir.

Günümüzdeki en hızlı baskı yapabilen makina , kabul edilebilir baskı modunda saatte 100m2 ye cıkabilmektedir. Saatte 200m2 ye de ulaşabilen moduda olmasına rafmen müşteri tarafından kabul görecek bir mod olmadığından kullanılmamaktadır. bunun haricindeki makinalar ortalama saatte 20 ile 40 m2 kabul edilebilir baskı yapabilmektedirler.

Branda üzeri  dijital baskılı reklam için dijital baskı basılan vinil brandanın gramaj kalınlıkları vardır. Bu gramajlara göre vinil baskının fiyatı belirlenir. Çeşitli branda vinil malzemeler bulunmaktadır. Avrupa (dökme) vinil branda  dijital baskı vinilleri içerisinde en dayanıklısı olup fiyatı en yüksek olanıdır. Seçim zamanı yaptırılan sopalı afişler için kullanılan viniller 280 gram vinildir. Sopalı afiş fiyatlarının ucuz olmasının sebebi de budur. Adetli afiş yaptırdığınızda fiyat oldukça düşük olacaktır. Uygun fiyatlarla branda baskı ve folyo baskı bizim işimiz..

Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Tabela | Tabela | Kutu harf tabela | Tabela reklam | Tabelacı | serigrafi baskı |