Totem Tabelalar

Totem Tabelalar

Totem Tabelalar; Fabrikalarda, holdinglerde, benzin istasyonlarında, çevre yollarında ve şehirler arası yollarda yol kenarlarındaki Dinlenme tesislerinde, mağazalarda v.s gibi alanarda tercih edilip kullanılır. Totem Tabela ve reklamlar çok uzak mesafelerden görünebilmek için üretilir. Bu sebeptende çok yüksek boyutlarda ayak kullanılır. Şimdi bu devasa tabela ve reklam Sisteminin nasıl üretildiğini inceleyelim.Totem Tabela ve reklamın üretimene başlamadan önce, montajın yapılacağı yerin resimleri çekilir, totemin hangi mesafeden gözükmesi isteniyorsa o mesafeye gidilip ayrıca oradanda resim çekilir.

Bu resimleri bilgisayar ortamına aktardığımızda gerekli montaj programları kullanılarak totemi yerine oturturuz. Böylelikle totemin sanal görüntüsünü daha önceden görmüş olup çıkabilecek problemleri çözmüş olabiliriz. Çünkü totem çok yüksek maliyetli bir tabela ve reklam uygulmasıdır. İmran Reklam olarak tüm tabela ve reklam uygulamalarını yapmadan önce müşteriye sunumlarımızı bu şekilde yapıp gösteririz. Bu sebepten ötürü herhangibir sorunla karşılaşmayız. Totemde kullanılacak yazıların logoların yada resimlerin çok küçük olmaması gerekmektedir. Aksi halde yazılarınız ve logolarınız görünmeyecek ve reklam amacına ulaşmayacaktır. Toteminizin üzerindeki reklam ibaresini müşteriye onaylattıktan ve imzasını aldıktan sonra artık üretim safhasına geçebiliriz.

Toteminizin mekanik hesaplamasını, rüzgar etkisine göre hangi ölçülerin kullanılması gerektiğini muhakkak bir makina mühendisine hesaplattırın. Bu gibi büyük ölçülerdeki tabela ve reklamların sıkıntısıda büyük olabilir.

Totem tabelaların diğer tabelalardan farkı çok daha büyük ve gösterişli olmasıdır. Kullanıldığı alanlar genel olarak açık alanlardır. Caddelerin veya sokakların başlarında , şehirlerarası yaptığımız yolcuklar sırasında çok fazla sayıda totem tabela görebiliriz. Seyahatlerimiz sırasında çok uzak mesafeden fark edilmek isteyen yerler  özellikle totem tabelaları tercih etmektedir. Örneğin benzin istasyonları yada alış veriş merkezleri totem tabelaları tercih eden yerler içinde ilk sıralarda yer almaktadır. Totem tabelalar ışıklı veya ışıksız olmak üzere iki çeşittir. Bazı totem tabelalar o kadar büyüktür ki normal bir insan içindeki boruların içinden çok rahat bir şekilde geçebilir. Bir de bazı iş yerlerinin önlerinde kaldırımlarda totem tabelalara rastlayabiliriz. Bunlarda totem tabelaların küçük boyutlu olanlarıdır. Totem tabelalar kendi arasında da üçe ayrılır. Tek bacak , çift bacak , veya likit olarak adlandırılırlar. Totem tabelalar yere çok sağlam bir şekilde uzmanlar ekipler tarafından monte edilmektedir. Işıklı ve ışıksız modelleri bulunmaktadır ve çift taraflı olarak kullanılmaktadır. Ama bu taleplere göre üç dört taraflı şeklinde de üretilebiliyor.  Totem tabelalar uzmanlık gerektiren tabela işidir. Çok büyük ve ağır olduklarından uygulanılacak yerin seçimi , görünürlük alanları , üzerine uygulanacak logo veya yazıların en iyi şekilde ayarlanması gerekmektedir. Ayrıca totem tabela uygulaması sırasında tabelanın konulacağı yer beton harç dökülerek çok sağlam olması sağlanmalıdır ki kötü hava koşulları ve fırtınadan dolayı çevreye ve insanlara devrilerek zarar vermemesi gerekmektedir.  Bu nedenle totem tabela uygulamalında en sağlam ve en iyi malzeme kullanımı şarttır. Işıklı totem tabela hava karanlığında fark edilmesi dolayısı ile en çok talep edilen çeşitlerdendir. Ayrıca kayan yazı uygulaması da totem tabelalarda uygulanmaktadır. Özellikle yemek konusunda hizmet veren yerler kayan yazı modellerini de tercih etmektedir.  Şehirler arası yolcuklarımızda çok sık gördüğümüz bu tabela çeşidi artık hemen hemen her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Hastane , alış veriş merkezleri , benzin istasyonları dışında da kendisini ön planda göstermek veya çok uzaktan da olsa fark edilmek isteyen iş yeri sahipleri de bu tabelaları tercih etmektedir.

Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Tabela | Tabela | Kutu harf tabela | Tabela reklam | Tabelacı | serigrafi baskı |