Yönlendirme Levhaları

Yönlendirme Levhaları

Yönlendirme Levhaları Sistemlerini ana başlık halinde toplamamız gerekirse İç Mekan Yönlendirme Tabelaları ve Dış Mekan Yönlendirme Tabelası olarak adlandırabiliriz. Şimdi bu iki ana başlık halindeki tabela gruplarını inceleyelim.

İç Mekan Yönlendirme Tabelaları

Fabrikalarda, iş merkezlerinde, holdinglerde, ofisler de bu ve bunun gibi kurumların girişlerinde, hangi katta hangi birimin bulunduğunu gösteren gönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaların çoğunluğu alüminyum levhalardan üretilir. Örneğin giriş kata 50×70 / 70x100cm. ölçülerinde genel bir yönlendirme tabelası asılır. Bu tabelanın üzerinde hangi katta hangi birimin olduğu yazılır. Örneğin 1. Katta; Muhasebe, Halkla İlişliler, Pazarlama, Toplantı Odası, Arşiv, WC, v.s gibi odalar mevcut, giriş katta bulunan yönlendirme levhalarının tek halleri birinci kata odanın kapısına yada kapı yanına asılır. Muhasebe odasına muhasebe, pazarlama odasına pazarlama levhalarını arasınız böylelikle dışarıdan gelen herhangibir kişi bu tabelalar yönlendirme levhaları sayesinde ulaşmak istediği noktaya hızlı bir şeklide ulaşır. Bu yönlendirme levhaları alüminyum levha üzerine folyo ( Vinyl ) kullanılarak üretilir.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelaları

İş merkezlerinin genel binasının yada iş yerinin tespiti için kullanılan tabela sistemleridir. Firmanın genel merkezine gelmeden önce yol kenarlarına yerleştirilen levhalardır. Bu levhalar daha öncede bahsettiğimiz üzere ya duvarların üzerine yerleştirmek şekli ile olur, ya elektirik direklerinin üzerine yerleştirmek şekli ile olur yada yol kenarlarında müsait arazilerin üzerine ayaklı tabela yapmak yöntemiyle olur. Duvarların üzerine montaj yaparak yapacağımız yönlendirme levhaları alüminyum, Dekota ( Forex ) , vinyl germe, Plexi Glass ( Pleksiglas )v.s gibi malzemelerden ürütilerek yapılabilir. Elektrik direklerine yada yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinin üzerine de yönlendirme levhaları yapılabilir bu levhalar çok kullanılan yönlendirme levhalarıdır. Bağlı bulunduğunuz belediyeler tarafından kiralanan elektirik direkleri genelde bir firma yada ajans tarafından yıllık bazda anlaşma yapılarak komplesi kiralanır sonrada bu firma o direklerin pazarlamasını yapar.

Yönlendirme Levhaları  Dış mekanda  sac ve kompozit malzeme üzerine daha sıklıkla kullanılsa da pleksiglass ve polikarbon malzemeninde kullanıldığı alanlar vardır. Yönlendirme levhelarında dış mekanda en ucuz yönlendirme tabelası foreks üzeri dijital baskılı reklamdır. Maliyet olarak çok ucuzdur.

Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Tabela | Tabela | Kutu harf tabela | Tabela reklam | Tabelacı | serigrafi baskı |